Dřevěné prstýnky

Dřevěné prstýnky ručně vyřezávané z jednoho kusu dřeva. Žádný soustruh, žádné lepené dýhy. Nejčastěji vyrábím prsteny ze dřeva švestkového, ebenového či exotického padouku. Co kus to originál - každý kousek dřeva má jinou kresbu a kamínky jsou také každý jiný.

Dřevěné prstýnky s polodrahokamy

Do prstýnků bývají vsazené přírodní surové či opracované polodrahokamy a drahokamy - granát, malachit, olivín, lapis lazuli, safír, zirkon, ametyst, měsíční kámen a další nebo malé skleněné krystaly Swarovski.

Snubní prsteny dřevěné

Né každý snese na ruce kus kovu, byť zlata, stříbra nebo chirurgické ocele. Dřevěné snubní prsteny vyrobené z tvrdého dřeva exotického černého ebenu, padouku či české švestky dokáží vzdorovat času i příležitostné vodě (jsou naolejovány a navoskovány).

Prsteny ze dřeva - údržba

Prsteny nejsou určeny pro dennodení mytí nádobí ani pro pravidelné potápeče či lovce perel, běžnou vlhkost a občasné namočení však snášejí bez újmy. Jedinou péčí o ně je, občas je potřít přírodním olejem (lněný, makový, konopný, olivový,...).

Velikost prstenu

Chcete-li si prstýnek objednat, nejlepší je změřit velikost u klenotníka pomocí měrných kroužků či změřením padnoucího prstenu posuvným měřítkem (šuplérou). Změřený průměr v mm, či od klenotníka získaný obvod (v mm) je ta kýžená míra, která je potřeba pro výrobu. Objednat můžete emailem, telefonicky či zde: Dřevěné prsteny Paganfolk

Dřevěný prstýnek Eben s granátem
Prsten ze dřeva švestky s malachitem
Dřevěný prstýnek ebenový s ametystem
Dřevěné snubní prstýnky - padouk s granátem
Dřevěné prstýnky - eben s malachitem
Dřevěný prsten snubní ze švestky s rodochrozitem
Dřevěný prsten ebenový s lapisem lazuli
Dřevěný prsten ze švestky kovaný

Svatební oznámení

Plánujete svatbu? Mám pro Vás i širokou nabídku svatebních oznámení. Svatební oznámení klasická i veselá s tiskem do týdne naleznete zde: Svatební oznámení.

Dřevěný prstýnek Eben s granátem
Dřevěný prstýnek Eben s granátem
prstýnky kolín